Faktai apie alergines ligas

– Alerginės ligos įprastai prasideda vaikystėje ir išlieka daugelį metų, dažnai – visą gyvenimą. Tačiau alerginės ligos gali atsirasti bet kuriame amžiuje.

– Alergija yra dažniausiai pasitaikanti lėtinė liga vaikų ir jaunuolių tarpe.

– Pacientui, sergančiam kuria nors alergine liga, visada yra rizika, kad gali išsivystyti naujų alergijos formų. Yra didelė tikimybė, kad organizmas taps jautrus kitiems alergenams.

– Vaikystėje dažnai vieną alerginę ligą keičia į kita ( atsiranda taip vadinamas „alerginis maršas“). Pirmiausia atsiranda alerginė egzema, kamuojanti daugiau kaip 10 proc. Europos kūdikių.

– Alerginės ligos pasireiškia keletui šeimos narių. Tačiau dauguma naujai susirgę alergine liga nenurodo, kad jų šeimoje buvo ar yra sergančių alergine liga.

– Astma ir alerginis rinitas labai dažnai pasireiškia tam pačiam asmeniui. Šis reiškinys dar vadinamas kvėpavimo takų alergija.

Šaltinis „Europos imunoterapijos deklaracija“

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu