Žodynėlis

Alergenas

Veiksnys, įtakojantis alerginę reakciją, iššaukiantis alergiją. Alergenai tai – žiedadulkės, dulkių erkučių liekanos, gyvūnų plaukai ir pan.

 

Alergija

Specifinė organizmo reakcija į tam tikrus veiksnius, medžiagas, kuriuos organizmas atpažįsta kaip svetimus. Egzistuoja daugybė alergijos formų – nuo  maisto alergijos, astmos iki anaflaksinio šoko.

 

Anaflaksinis šokas

Stipri ir ūmi alerginė reakcija vadinama anaflaksija. Anaflaksiją gali sukleti bet koks alergenas, patenkantis į organizmą pakarotinai. Taip pastaruoju metu tai atsitinka ir dėl vabzdžių įgėlimo.

 

Antikūniai

Baltymas (vadinamas imunoglobulinu), kurį organizmas gamina kaip atsaką į daleles, kurias jis atpažįsta kaip svetimas. Antikūniai, dalyvaujantys alerginėse reakcijose vadinami imunoglobulinu E (IgE).

 

Antihistamininiai vaistai

Vaistai, kurie slopina histamininį poveikį ir alerginę reakciją. Histaminas – biologiškai aktyvi medžiaga, mediatorius, veikiantis imuniniame atsake.

 

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu