Alergija yra dažniausiai pasireiškianti lėtinė liga šiuo metu

Didelė dalis (15–20 proc.) alergiškų pacientų gyvena su sekinančia sunkia liga, jausdami baimę mirti nuo galimo astmos priepuolio ar anafilaksinio šoko. Kita vertus, daugelis pacientų nesikreipia (nepraneša) dėl tų ligų (simptomų) arba jos tinkamai nediagnozuojamos. Todėl problemos aktualumas ir mastas yra žymiai didesni. Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademija (EAACI), atsižvelgdama į kylančias epidemiologines tendencijas, mano, kad greičiau nei po 15 metų daugiau nei pusė Europos gyventojų (populiacijos) kentės nuo vienos ar kitos alerginės ligos.

Alergija – dažniausia pasireiškianti lėtinė, liga

 

Alerginės ligos žalingai veikia tiek nuo jų kenčiantį individą, tiek visą visuomenę. Pacientai susiduria su nepaliaujamu gyvenimo kokybės, miego, nuotaikos blogėjimu, kompetencijos darbe ar mokykloje silpnėjimu ir bendru asmens tobulėjimo (vystymosi) sutrikimu. Visuomenė jau dabar susiduria su susijusiomis sąnaudomis, kurių mastas taps nepakeliamas. Alerginėmis ligomis dabar serga daugiau nei 150 milijonų pacientų , o kitą dešimtmetį Europoje, manoma, jų bus daugiau nei 250 milijonų. Todėl alerginės ligos gali tapti pandeminio masto problema ir reikalauja neatidėliotinų veiksmų.

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu