Alerginės ligos šiandien: pandemijos masto grėsmė visuomenės sveikatai

XX amžiaus pradžioje alerginės ligos buvo retos. Tačiau vėliau, veikiant keliems veiksniams, tų ligų gausėjo ir paskutinius ketverius dešimtmečius jų augimas tapo dramatišku. Nustatyta, kad iki 30 proc. europiečių kenčia nuo alerginio rinito ar konjunktyvito, iki 20 proc. serga astma ir 15 proc. yra varginami alerginių odos ligų. Be to, daugelyje regionų tų ligų dažnėja. Alerginiu rinitu su juntamais simptomais 20–40 metų grupėje suserga 45 proc. gyventojų. Visame pasaulyje skaičiai taip pat kelia nerimą. Beveik pusė milijardo žmonių kenčia nuo alerginio rinito ir apie 300 milijonų serga astma. Maisto sukeltos alerginės ligos taip pat dažnėja ir sunkėja. Profesinės alerginės ligos, edikamentinės alerginės ligos, alergija geliančių vabzdžių nuodams (dažnai fatališkos) įneša painiavos ir rūpesčių. Galiausiai gausėja pranešimų apie naujus alerginių ligų tipus ir alergijas anksčiau nealergogeniškoms substancijoms.

 

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu