Pažinkime alergiją
Alerginių kvėpavimo takų ligų (rinito, bronchų astmos)
gydymas yra paremtas aplinkos kontrole, alergenų
vengimu, vaistų nuo alergijos vartojimu ir alergenų
specifine imunoterapija (ASIT)
Desensibilizacija (specifinė imunoterapija) kaip alergijos gydymo metodas pradėtas naudoti jau dvidešimto amžiaus pradžioje. Specifinė imunoterapija gali būti poodinė, kuomet po oda leidžiamos alergeno vakcinos, ir poliežuvinė, kuomet alergenas lašinamas po liežuviu. Gydymo metu pacientui leidžiamas / lašinamas vis didėjančios koncentracijos alergenas, siekiant pripratinti paciento organizmą prie to alergeno. Kadangi egzistuoja nedidelė tikimybė, kad nuo leidžiamo / lašinamo alergeno išsivystys ūmi alerginė reakcija, imunoterapija atliekama gydytojo priežiūroje.Skirtingai nuo vaistų, kurie gydo alergijos simptomus, imunoterapijos taikinys – specifinis alergenas, sukeliantis alergines reakcijas ir paciento imuninė sistema, per stipriai reaguojanti į alergeną. Šio gydymo metu veikiamos imuninės ląstelės, esančios visame organizme, todėl palengvinami alergijos simptomai, pasireiškiantys per kvėpavimo sistemą, odą ir gleivines.

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu