Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo alergologijos centras

Alergologijos centras yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės filialo poliklinikoje, Antakalnio g. 124, netoli troleibuso žiedo, esančio Antakalnio gatvės gale. Prie pat ligoninės, abiejose gatvės pusėse yra troleibusų ir autobusų sustojimo stotelė, todėl šią gydymo įstaigą patogu pasiekti ne tik automobiliu, bet ir miesto viešuoju transportu.

Tai vienas stambiausių alergologijos centrų šalyje.Vieni gydytojai alergologai/klinikiniai imunologai jame dirba visą darbo dieną, kiti – dalį darbo dienos. Visi gydytojai yra patyrę alergologai/klinikiniai imunologai, turintys didesnį nei 10-ties metų darbo stažą alergologijos bei imunologijos srityje, konsultuojantys tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Tame pačiame filiale veikia ir vaikų, sergančių alerginėmis ligomis stacionarinis skyrius bei dienos stacionaras.

Alergologijos centras pradėjo savo veiklą 1992 m. Prieš tai poliklinikoje veikė tik alergologijos kabinetas. Gydytoja Nemira Vaičiulionienė gali pasigirti, jog puikiai prisimena pirmuosius alergologijos centro veiklos žingsnius.
Centre konsultuojami ligoniai, kuriems įtariamos alerginės ligos ir nustatomi jas sukėlę alergenai. Dažniausiai tai – pacientai, sergantys alergine sloga (šienlige), bronchų astma, astminiu (obstrukciniu) bronchitu, alerginiu konjuktyvitu, dilgėline, kontaktiniu alerginiu dermatitu, kenčiantys nuo alergijos vaistams (medikamentinė alergija).

Alergologijos centre daromi diagnostiniai odos dūrio mėginiai su namų dulkių erkių, pievų žolių, medžių, piktžolių žiedadulkių, šunų, kačių epidermio, tarakonų alergenais bei su daugeliu maistui vartojamų produktų alergenais. Centre taip pat atliekami ir taip vadinami lopo mėginiai, kai įtariama, jog alergines reakcijas sąlygoja cheminės medžiagos. Šie tyrimai atliekami, naudojant Europos diagnostinių standartų rinkinius.

Alergologijos atliekami ir kraujo tyrimai alerginiams antikūnams nustatyti bei tiriami įvairūs kiti antikūnai, atliekami ir sudėtingesni kraujo tyrimai imuninėms ligoms nustatyti.

Kai kuriais atvejais tenka griebtis ir provokacinių mėginių su įvairiais maisto bei kitais alergenais.

Ilgiau trunkantys tyrimai atliekami ligoninės dienos stacionare.

Nustačius alergeną, patariama, kaip to alergeno išvengti, pvz., namų dulkių erkių šalinimo būdai ir kt. Skiriami vaistai gydymui ir profilaktikai.

Kai kurios alerginės ligos: sloga, konjunktyvitas, bronchų astma centre veiksmingai gydomos alergenų specifinės imunoterapijos metodu. Šiuo metodu gydosi per 300 alergologijos centro pacientų, iš jų 116 gydomi poodinėmis injekcijomis, kiti – poliežuviniais lašais.

Centre kasmet apsilanko 12- 15 tūkstančių pacientų.

Alergologijos centras priima pacientus darbo dienomis nuo 7 val. iki 18:30 val. Atvykus reikalinga pateikti šiuos dokumentus:  asmens tapatybės kortelę, taisyklingai užpildytą bendrosios praktikos gydytojo siuntimą, išrašą apie reikšmingas ligas ir jų gydymą iš ligoninių, jei buvote gydyti ligoninėje. Bent savaitę prieš apsilankymą pas gydytoją alergologą/klinikinį imunologą nereikėtų gerti ar švirkštis vaistų nuo alergijos.

doc. Eduardas Razgauskas

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu